Очищення промислових стічних вод Biobox MBBR

02.05

MBBR (Moving Bed Biofilm Reactor) - технологія розроблена Норвезьким університетом науки і технології в 1989 році.

Система MBBR створює біоплівку, завдяки якій процес розкладання прискорюється в 5 разів. На відміну від звичайних систем для очищення стічних вод, система MBBR вимагає ємність набагато меншого розміру, завдяки взаємодії з носіями біоплівки. Недоліком інших систем є те, що вони не можуть прискорити природний процес розкладання і вимагають відкачування або скидання накопичених опадів для доочищення на поле фільтрації.

 

Форма виробу (плаваючого фільтра) створює збільшену поверхню для розвитку біологічної мікроплівки - біоплівки, яка представляє собою співтовариство мікроорганізмів прикріпленого типу. Процес MBBR заснований на використанні пластикових носіїв і біоплівки, які постійно перебувають в умовах інтенсивного перемішування протягом всього процесу. Стоки заповнюють станцію, де мікроорганізми ростуть, утворюючи плівку на поверхні, тим самим знижуючи кількість органіки в стоках і знижуючи їх токсичність.

Надлишок біомаси вимивається разом з очищеними стоками. Кисень, необхідний мікроорганізмам для руйнування органіки, надходить з повітрям через аераційну систему, розташовану на днище реактора. Повітря з компресора перемішує вміст у другій камері і підтримує носії в русі. Очищені стічні води залишають камеру, проходячи через фільтр, який затримує носії.

Стійкість до високих навантажень, коливань вхідних параметрів, токсичності, різним несприятливі факторам - переваги технології MBBR. Вона більш стійка до токсичних домішок у воді, ніж активний мул і прискорює в рази процеси розкладання. Розміри і форма носіїв запобігають забивання, що забезпечує обробку стоків з високим вмістом зважених речовин, наприклад волокон. Решітка на виході дозволяє проходити вільно очищеним стоків, в той час як носії залишаються в реакторі.

Існує дуже багато «фільтрів» для розмноження бактерій, але їх суть не змінюється. Збіг щільності води і самого фільтра, це дозволяє фільтрам максимально брати участь в процесі накопичення та розмноження бактерій.

Дана технологія повсюдно застосовується в промислових установках, забезпечуючи очистку від стоків великих підприємств або використовується на міських очисних спорудах.

Накопичуючись на поверхні фільтрів, бактерії розмножуються набагато швидше, за рахунок чого швидкість переробки і розкладання стічних вод відбувається швидше в рази.